• Jasełka

Już za dwa dni zasiądziemy do wigilijnego stołu. Pozwólmy wprowadzić się w tej piękny świąteczny klimat.
    Zapraszamy do obejrzenia występów naszych uczniów.

• Animacje poklatkowe

Na lekcjach informatyki uczniowie mieli okazję wcielić się w role reżysera, scenografa, a nawet lalkarza. Zapraszamy do obejrzenia najlepszych dzieł:)

autor Maciej klasa 6

autor Alan klasa 7

• Wigilia, wyjątkowy czas

Dzisiaj spotkaliśmy się ostatni w tym roku w szkole. Niektóre klasy miały okazję zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu, spędzić miło razem ten czas.

• Nauka w trybie zdalnym od 20 grudnia dla klas I-VIII

Od dnia 20 drudnia 2021 roku wszystkie szkoły podstawowe przechodzą w tryb nauki zdalnej. Tak jak w poprzednich latach, jest możliwość wypożyczenia sprzetu komputerowego do nauki w domu. W tej sprawie prosimy o wcześniejszy kontakt z wychowawcą lub dyrektorem szkoły.

Krzysztof Śmigielski

• Dowozy dzieci z przedszkola

Klasy szkoły podstawowej przechodzą na zdalne nauczanie od 20 grudnia do 09 stycznia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych realizują naukę bez zmian w szkole. Z tego powodu nastąpi zmiana dowozów dzieci.

Harmonogram dowozów i odwozów dla oddziałów przedszkolnych od 20-12-2021r. do 09-01-2022r.

Dowozy do szkoły, odjazdy z:

- Ziemomyśl B - godzina 08:50

- Ziemomyśl A - godzina 08:55

- Sądówko     - godzina 08:50

Odwozy

- godzina 14:15 - Ziemomyśl A i B

- godzina 13:20 - Sądówko

- godzina 14:15 - Ziemomyśl A i B

- godzina 14:00 - Sądówko

- godzina 13:45 - Ziemomyśl A i B

- godzina 13:45 - Sądówko

• Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

• Mikołaju, czy to Ty?

❄☃️🌲 Ho! Ho! Ho! A któż to? To przecież Święty Mikołaj. Ale dlaczego tak późno? Pewnie miał dużo pracy i dlatego tak długo do nas jechał. Oczywiście, że wybaczamy. 🙃 Dzisiaj, 13.12., atrakcji było co nie miara: sztuczny śnieg, ozdabianie pierników, tworzenie łańcucha, popcorn, wata cukrowa. Wszystko to uświetniły dobre humory i świąteczna atmosfera, która powoli udziela się wszystkim. 🌲☃️❄

• Granty PPGR

Szanowni Państwo,

W związku z trwającą weryfikacją 428 oświadczeń złożonych przez Państwa w konkursie „Granty PPGR”, Centrum Projektów Polska Cyfrowa przekazało nowe wytyczne w sprawie ich uzupełnień.

Prosimy o dostarczenie dokumentów poświadczających:

- potwierdzenie pokrewieństwa (weryfikacja: odpis aktu urodzenia, odpis aktu zgonu itp.)

Uzupełnienia dokumentacji należy składać w Urzędzie Gminy Dolice

w sekretariacie bądź w p. 10

Informacji można uzyskać pod tel. 91 564 01 29 w. 69

TERMIN do 15-12-2021r.

• Mikołajkowe szaleństwo

Dziś, 6.12., w naszej szkole przyszła moda na czerwone. Tak właśnie postanowiliśmy uczcić mikołajki. Na korytarzach zaroiło się od Mikołajów i Mikołajek ❄☃️⛄❄

• Geometria z zapałkami

Na zajęciach rozwijających uczniowie klasy 6 i 4 mieli dziś okazję dowiedzieć się i utrwalić wiadomości o polach i obwodach prostokątów i innych figur. Zapoznali się też z Pitagorasem i ćwiczyli swoją kreatywność.

• Zima

• Kolorowa matematyka

Kolorowa matematyka w klasie pierwszej. Tworzymy obrazki z figur geometrycznych

A to twórczość klasy drugiej.

• Andrzejki 2021

Andrzejkowe animacje dla dzieci 🙂

• Pierwszoklasiści w akcji

Teatrzyk pierwszaków z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami.

• Parasolki i inne cudeńka

A tymczasem na świetlicy praca wre 🙂

• Andrzejki

Koniec listopada... Za oknem szybko robi się ciemno, wilgotne powietrze potęguje odczuwalny chłód. Ale to także czas zabawy. Klasa 4 i klasa 5 przygotowały dziś andrzejki. Poza słodkim poczęstunkiem, uczniowie przygotowali wróżby. Dzięki nim dowiedzieliśmy się jaka może czekać nas przyszłość 🙂

• Dzień Pluszowego Misia

Może być puchaty, miękki, czasami ma łatkę lub oklapnięte uszko. Właśnie 25 listopada dzieci z oddziału i zespołu przedszkolnego, wraz ze swoimi wychowawczyniami, postanowiły uroczyście uczcić święto najlepszego przyjaciela dzieci, Pluszowego Misia.

Dla uświetnienia tego pełnego wrażeń dnia, w szkole pojawiły się pluszaki, jako główni bohaterowie i towarzysze w zabawach i tańcach. Co więcej, dzieci wykonały prace nt. wizerunku pluszowego misia. "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

22 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

W programie artystycznym znalazły się wiersze i piosenki poświęcone prawom dzieci oraz informacje o dokumencie, w którym są one zapisane, a mianowicie Konwencji o Prawach Dziecka, która obowiązuje w Polsce od 1991r. Uczniowie przypomnieli sobie, jakie posiadają prawa i jak należy je rozumieć.

• Muzeum w naszej szkole

Dziś gościliśmy pracowników Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Stargardzie. Przeprowadzili oni zajęcia dla klas 0 oraz 1-3. Poprzez zabawę pokazali jak aktywnie obcować ze sztuką. Było super!

strona:

• Szkoła Podstawowa w Sądowie